Be ‘The Band’ 2010 Müzik Yarışması

Sosyal Ağlarda Paylaş:

Alternatif ve indie tarzında müzik yapan sanatçıları/grupları desteklemek ve tanıtımlarına yardımcı olmak amacıyla ‘Be ‘The Band’ 2010 Müzik Yarışması’ düzenleniyor.

Kayıt, miks ve mastering stüdyosu olarak İstanbul Beyoğlu’nda faaliyet gösteren Babajim Istanbul Studios & Mastering ve Radyo Eksen’in birlikte hayata geçirdiği “1. Be ‘The Band’ 2010 Müzik Yarışması” müzik sektörüne dinamizm katmayı ve yepyeni yetenekler kazandırmayı hedefliyor.

Her yıl tekrarlanması planlanan “1. Be ‘The Band’ Müzik Yarışması” sonucunda kazanan sanatçı veya grup, 2011’in yaz aylarında Babajim Istanbul Studios & Mastering’in prodüktörleri eşliğinde albümünü tamamlamaya hak kazanacak ve bu albüm 2011’in sonbahar aylarında Babajim tarafından yayınlanacaktır.

Bu albümde yer alacak tüm parçalar mobil platformda 15 gün boyunca sadece Ovi Müzik’te Music.ovi.com/tr yer alacak ve Ovi Müzik tarafından desteklenecektir.

Albümün ilk single parçasına video klip çekilecek ve yine sanatçı/grubun müzik dünyasına tanıtılacağı bir albüm tanıtım partisi gerçekleştirilecektir.

Ayrıca kazanan sanatçının/grubun ve albümünün tanıtım ve pazarlama çalışmaları da Babajim ve Radyo Eksen tarafından üstlenilecektir.

Yarışmada 2. ve 3. olmaya hak kazanan grupları ise müzik yaşamlarını desteklemek amaçlı teselli ödülleri bekliyor olacak!

Katılım Şartları:

Alternatif veya indie tarzında müzik yapan sanatçılara açık olan yarışmaya başvurmak için katılımcıların; müzikal geçmişlerini, fotograflarını, 6 tane özgün şarkı ve 15 dakikalık canlı performans görüntülerini Myspace’de açtıkları ve kendilerine ait sanatçı sayfalarına eklemeleri ve www.myspace.com/bethebandmuzikyarismasi adresinde bulunan başvuru formnu doldurmaları gerekmektedir. 25 Kasım 2010 - 15 Ocak 2011 tarihleri arasında yapılan tüm başvurular değerlendirmeye alınacaktır.

İlk değerlendirmenin ardından belirlenecek 10 sanatçı veya grup Babajim Istanbul Stüdyolarına davet edilecek, kariyer hedeflerini Babajim ve Radyo Eksen Seçme Komitesinin yanı sıra sektörün önde gelen isimlerinden oluşan bir jüri ile paylaşacaktır.

Son olarak, görüşmeler sonucunda belirlenecek 3 finalist 17 Mayıs 2011 tarihinde İstanbul Babylon’da, müzik sektörünün önde gelen isimlerinden oluşan bir jüri önünde canlı performanslarını sergileyecek ve kazanan sanatçı veya grup aynı gece açıklanacaktır.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.