Balkanlarda Türk Rüzgarı

Sosyal Ağlarda Paylaş:

Balkan Müzik Ödülleri Akademisi'nin geleneksel ödül törenine Türk sanatçılar damgasını vurdu.

Balkan ülkelerinin en popüler müziğini yayımlayan ‘Balkanika’ adlı özel TV kanalının kurduğu Balkan Müzik Ödülleri Akademisi geleneksel Balkan Müzik Ödülleri’ni dağıttı. Başkent Sofya’nın merkezindeki Aleksandar Batenberg Meydanı’nda binlerce kişinin izlediği ve Türkiye dahil dokuz ülkenin canlı olarak yayımladığı gösteride Türkiye’den Emre Aydın, Serdar Ortaç ve Manga grubu çeşitli dallarda birincilik ödülleri aldı.

Müyorbir Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koç'un ön jüride bulunduğu Balkan Müzik Ödülleri'nde ‘Balkanlar’ın En İyi Şarkısı’ kategorisinde Türkiye birincisi ‘Hoşçakal’ şarkısı ile Emre Aydın seçildi. Hayranlarını selamlayan Aydın şarkısını sunduktan sonra ödülünü alırken, çalışmalarında kendisine destek veren tüm arkadaşlarına teşekkür etti. Müziğiyle Bulgaristan’da çok popüler olan şarkıcı Serdar Ortaç da ‘En İyi Performans’ dalında Balkanlar’ın birincisi oldu.

Etkinliğe katılamayan Ortaç, hayranlarına yolladığı video mesajında önümüzdeki günlerde Bulgaristan’a klip çekimi yapmak üzere geleceğini söyledi. Ödül töreni için özel olarak davet edilen Manga grubu ise sahnedeki performansıyla seyirciler arasında büyük coşku yaratırken ‘En İyi İkili/Grup’ dalında birinci seçildi.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.