Bale Adımlarıyla Pink Floyd

Sosyal Ağlarda Paylaş:

İtalyan La Scala Tiyatro Bale Topluluğunun, 1972 yılında efsane rock grubu Pink Floyd'un canlı performansı ile dünya prömiyerini yaptıkları ''Pink Floyd Balesi'' ilk kez, Türkiye’ye geliyor.

1972 yılında efsanevi rock grubu Pink Floyd’un canlı performansı eşliğinde prömiyeri gerçekleştirilen ve grubun 13 parçasının dansla mükemmel uyumundan oluşan ‘Pink Floyd Balesi’, geliştirilmiş 90 dakikalık yeni versiyonuyla, 25-28 Kasım tarihlerinde Türkiye’de ilk kez İstanbul Kongre Merkezi’nde sanatseverlerle buluşacak.

1960'ların sonunda dünyaca ünlü koreograf Ronald Petit'nin küçük kızı, hayran olduğu İngiliz rock müzik topluluğu Pink Floyd'un albümlerini babasına götürmesiyle herşey başlar.

Şarkılardan etkilenen Petit, albümlerden seçtiği 13 şarkıyla Pink Floyd Balesi adlı gösteriyi hazırlar. Toplulukla görüşmek için İngiltere'ye gider ve bir konser çıkışında grup üyeleriyle konuşma fırsatını yakalar. Topluluk gösteriyi beğenir ve 1972'de Pink Floyd'un canlı performansı eşliğinde Fransa'nın Marsilya kentinde dünya prömiyeri gerçekleştirilir. Sonrasında Londra, Paris, New York gibi dünyanın pek çok kentinde sahnelenen eserin en özel yanı ise, Pink Floyd'un orijinal kayıtlarının kullanılması.

Aralarında “Hey You”, “Money”, “When You're in”, “Is There Anybody Out There?” gibi parçaların da bulunduğu 13 Pink Floyd şarkısının solo, düet ve grup danslara uyarlanmasından oluşan gösteri, 18 bölüm halinde sunuluyor. Gösteri 25-28 Kasım'da İstanbul Kongre Merkezi'nde dört günde, beş temsille izleyicilerle buluşacak.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.