AMY WINEHOUSE VEDA ETTİ...

Sosyal Ağlarda Paylaş:

5 Grammy ödüllü ünlü İngiliz şarkıcı Amy Winehouse Londra'daki evinde ölü bulundu.

Sadece iki albüm yapmasına rağmen dünyada milyonlarca hayrana sahip olmayı başaran 5 Grammy dahil pek çok prestijli müzik ödülü kazanan İngiliz soul ve caz şarkıcısı Amy Winehouse (27) evinde ölü bulundu. Uyuşturucu ve alkol bağımlılığı nedeniyle daha önce rehabilatasyon merkezinde kalan şarkıcının, aşırı doz uyuşturucudan hayatını kaybettiği sanılıyor. Şarkıcının ölümü hayranları arasında büyük üzüntü yarattı. Yüzlerce hayranı evinin önüne akın etti ve gözyaşı döktü. 

İstanbul Konseri de İptal Edilmişti

Taksi şoförü bir babanın ve eczacı bir annenin kızı olarak 1983 yılında Londra'nın kuzeyinde Southgate'de dünyaya gelen Winehouse'un uyuşturucu ve alkol bağımlılığı son dönemde Avrupa turunu yarıda kesmesine yol açmış, 20 Haziran'daki İstanbul konseri de iptal edilmişti.

Şarkıcının birçok defa tedavi olduğu ve iyileştiği haberleri basına yansısa da Winehouse'un geçen ay Sırbistan'da verdiği son konserinde sahnede ayakta duramaması ve şarkılarını söylememesi dikkati çekmişti.

İngiliz haber kanalları, müzik endüstrisinin önde gelenlerinin Winehouse’un ölümünün bağımlılığı nedeniyle ’’çok büyük sürpriz olmadığı’’ yorumlarını aktarıyor.

Amy Winehouse Kimdir?

İngiliz soul ve caz şarkıcısı, besteci ve söz yazarı Amy Winehouse, taksi şoförü bir babanın ve eczacı bir annenin kızı olarak 14 Eylül 1983’de Londra’da doğdu.

Winehouse, 16 yaşında profesyonelce şarkı söylemeye başladı.

Winehouse ilk albümü ’’Frank’i 2003 yılında çıkardı, 2006 yılındaki ’’Back to Black’’ albümü ise şarkıcının dünya genelinde ün kazanmasına yol açtı ve bu albümüyle 5 Grammy ödülü kazandı.

’’Back to Black’’ albümü 10 milyon satan Amy Winehouse, Grammy’nin yanı sıra Brit, MTV gibi önemli müzik ödüllerinin de sahibi oldu.

İngiliz basını tarafından ’’neslinin en yetenekli şarkıcısı ve şarkı yazarı’’ olarak nitelendirilen Winehouse, alkol ve uyuşturucu bağımlılığı, eski eşi Blake Fielder-Civil ile ilişkisi ve sansasyonel hayatı nedeniyle 2007 yılından bu yana sık sık dünya basınında yer alıyordu.

İngiliz şarkıcının bilinen bazı şarkıları: ’’Rehab’’, ’’You Know I’m No Good’’, ’’Valerie’’, ’’Back to Black’’, ’’Love is a Loosing Game’’.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.