Ajda Pekkan’ın Sanat Dünyasına Çağrısı

Sosyal Ağlarda Paylaş:

Ajda Pekkan, Hakkari’de mayınlı saldırıda annesini kaybeden ve aynı saldırıda yaralanan Zeynep’i doğum gününde ziyaret etti.

Hakkari’de 16 Eylül’de düzenlenen ve 9 kişinin öldüğü mayınlı saldırıda yaralanan 1 yaşındaki Zeynep Kurt’un dün doğum günüydü. Saldırıda annesini kaybeden Zeynep’in, Malatya'daki hastanede sürpriz ziyaretçisi sanatçı Ajda Pekkan oldu.

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezine hediyelerle gelen Pekkan, yaptığı ziyaretin ardından gazetecilerin karşısına yaşlı gözlerle çıktı ve açıklamalarda bulundu.

Zeynep'in bebek olmasına rağmen bazı şeylerin farkında olduğunu ve iyileşme azminin olduğuna inandığını dile getiren Pekkan, ziyaretten oldukça etkilendiğini kaydetti. "Zeynep'i gördüm. En azından sağlıklı gördüm. Yürüyeceğini öğrendiğim için çok mutlu oldum. Çok duygusal anlar yaşadım. Bugün onun doğum günüydü, aslında doğum gününü kutlayacaktım. Dilerim yürümesini sağlarlar. Yürümeye başlasın, bence onun doğum günü o zaman olacak. İnşallah hep beraber burada bunu da kutlarız" dedi.

Son 1 haftada duaların Zeynep için olduğunu ve olay sonrası Zeynep’i takip ettiğini belirten Pekkan, "Duyarsız kalmak mümkün değil. Ben de aniden gelmeye karar verdim. Moral vermek gerektiğine karar vererek yola çıktım" dedi.

Terör ile ilgili olarak da mesaj veren Ajda Pekkan, "Bu, toplumun yarası. Mağdur olan insanların mümkün oldukça yanında olmalıyız. Birbirimize destek vermeliyiz. Bu yaralar bitsin, terör ve şiddet artık bitsin diyorum. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Bir sürü güzel insan görüyorsunuz neler oluyor. Olmasın artık. Bir sürü aile mağdur duruma düşüyor ve insanların çaresizliklerini görmek insanı çaresiz hale getiriyor ." diye konuştu.

Ülkemizin Süper Star’ı içten bir duyarlılıkla tüm sanatçıları ‘terörle mücadele’ konusunda bütünleşmeye davet etti

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.