SANAT REHBERİ

Sosyal Ağlarda Paylaş:

Akbank Caz Festivali 20’nci Yaşını Kutluyor!

Türkiye’nin en uzun soluklu festivallerinden biri olan ve bu yıl 20’nci yaşını kutlayan Akbank Caz Festivali, 23 Eylül-12 Ekim 2010 tarihleri arasında gerçekleştirilecek

Caz tutkunlarının her yıl heyecanla beklediği Akbank 20. Caz Festivali, dünyanın önde gelen caz müzisyenlerini ağırlayacak. 20’nci yılında 20 gün boyunca dünyanın önde gelen saygın caz müzisyenlerini ağırlayacak olan Festival, zengin konser programı, film gösterimleri, atölye çalışmaları ve panellerin yanı sıra;  yenilenen logosu, Festival’in 20 yıllık öyküsünü konu alan belgesel, kitap ve compilation albüm cd’siyle yeni yaşını kutluyor.  Okay Temiz 3+1 Project, İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions, Burhan Öçal & Jamaaladeen Tacuma gibi farklı projelerin yanı sıra Nils Petter Molvaer, International Composers Pool Orchestra, Wax Tailor, Graham Haynes/Hardedge gibi caz müziğin başarılı isimleri, festival boyunca Babylon sahnesine konuk olacak.www.akbanksanat.com ve www.akbankcaz.com adreslerinden festival hakkında detaylı bilgiye sahip olabilir; biletleri Biletix’ten temin edebilirsiniz.

     Günümüzün yaşayan rock efsanelerinden Ozzy Osbourne Türkiye’ye Geliyor!

Her biri hit olmuş şarkılar, liste başı albümler, Ozzfest ile desteklediği sayısız müzik grubu, nefes kesen performanslar ve 50 yıla uzanan bir müzik geçmişi ile Ozzy Osbourne yaşayan bir efsane!

1948 yılında İngiltere’nin Birmingham kentinde doğan ve gerçek adı John Osbourne olan ‘Ozzy’,  heavy metal ve rock dünyasının en köklü gruplarından biri olan Black Sabbath ile birlikte yaptığı çalışmalarla profesyonel müzik kariyerine başladı ve sonrasında solo kariyeri boyunca da milyonlarca albüm sattı.
 
Sahne performansı ve renkli kişiliğiyle tanınan Ozzy Osbourne’un hayranlarının merakla beklediği İstanbul konseri 30 Eylül’de BKM  tarafından Turkcell Kuruçeşme Arena’da gerçekleşecek. Ozzy Osbourne’un konserinde hem Temmuz ayında Sony Music etiketiyle yayınlanan 10. stüdyo albümü “Scream” den hem de eski albümlerinden şarkılar söyleyecek.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.