Konser, Festival, Müzikal

Sosyal Ağlarda Paylaş:

Broadway’in en popüler müzikallerinden biri olan 'Chicago' 1-10 Ekim tarihleri arasında İstanbul TİM Show Center'da! 

Tüm dünyada 24 ülkede, 250’den fazla şehirde sahnelenen dünyaca ünlü müzikal 'Chicago', Ekim'de TİM Show Center'da perde açacak.

‘Chicago’nun orijinal Broadway prodüksiyonu 3 Haziran 1975’te, 46. Cadde Tiyatrosu’nda (46th Street Theatre) başlar ve toplam 936 kez sahnelenir. 1996’da yeniden seyirciyle buluşmaya başlayan müzikal, bu tarihten itibaren, 24 ülkede 11 dilde farklı prodüksiyonu gerçekleştirilen dünya çapında bir gösteri haline gelir. Broadway tarihinde en uzun süredir sahnelenen 6. prodüksiyon olan Chicago’nun rekorlara imza atan Londra prodüksiyonu, West End’de en uzun süreyle sahnelenen Amerikan müzikali olma unvanını da korumaktadır.

2002 yılında filme çekilen ve 6 dalda Oscar (aralarında En İyi Film ve En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödüllerinin de bulunduğu) kazanan Chicago’nun konusu ise şöyle:

1920’lerin ekonomik buhran yıllarında geçen CHICAGO, kendisini terk etmekle tehdit eden sevgilisini öldüren Roxie Hart’ın hikayesidir. Mahkum edilmekten kurtulmak için Chicago’nun en ünlü ceza avukatını tutar; işlediği suçu, bugünün tabloid başlıklarına şaşırtıcı derecede benzeyen sansasyonel manşetlerle gizleyerek halkı, medyayı ve rakibesi olan hücre arkadaşı Velma Kelly’yi kandırmayı başarır.

Merakla beklenen Broadway müzikalinin biletleri Biletix’te satışa sunulmuştur. 

 

Sting’in keşfi Chris Botti, Haliç Kongre Merkezi’nde!

 

Dünyaca ünlü enstrümantal caz sanatçısı Chris Botti, “Good Music in Town Volume 1” etkinlikleri kapsamında İstanbullu Cazseverlerle buluşuyor…

 

MAP İletişimin düzenlediği ve bu yıl ilk defa gerçekleştirilecek olan “Good Music in Town Volume 1”, dünyaca ünlü sanatçı Chris Botti’yi ağırlayacak. Sting’in Londra’da küçük bir barda içkisini yudumlarken keşfettiği Chris Botti, 08 Ekim gecesi Haliç Kongre Merkezi’nde müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak.

 

Chris Botti, İstanbul Konseri’nde Fahir Atakoğlu ile “My Funny Valentine” parçasını birlikte icra edecek.

 

Üç albümü birden Billboard Caz Albümleri listesine 1 numaradan giriş yapan Chris Botti’nin bugüne dek canlı kayıt ve performans yaptığı sanatçıların arasında Frank Sinatra, Sting, Josh Groban, Andrea Bocelli, Paul Simon, Joshua Bell, Joni Mitchell, John Mayer, Michael Buble ve Aerosmith’in vokalisti Steven Tyler yer alıyor.

 

Ayrıca “Good Music in Town Volume 1” kapsamında Ekim ayı sonunda 12 adet Grammy ödüllü dünyanın en ünlü caz piyanisti Herbie Hancock da İstanbullu müzikseverlerle buluşacak.

Balkan Müziğinin efsane ismi Goran Bregovic, uzun bir aradan sonra Türkiye’de!

Tüm İstanbul konserleri kapalı gişe olan ve akıllardan çıkmayan müzikleri ile Goran Bregovic ve The Wedding & The Funeral Band, 8 Ekim'de Charm Music organizasyonuyla Küçükçiftlik Park'ta muhteşem repertuarlarıyla sevenlerine unutulmayacak bir müzik ziyafeti yaşatmaya hazırlanıyor.

Emir Kustirica imzalı "Çingeneler Zamanı", "Arizona Rüyası" ve "Yeraltı” gibi filmlerin klasikleşmiş müziklerine imza atan Goran Bregovic, müzik hayatına sığdırdığı 21'in üzerinde albümünün en güzel parçaları ile sahnede olacak.

Kurtis Blow, hayranları ile buluşmak için ilk defa Türkiye’ye geliyor.

R&B ve Hip-Hop müziğinin birçok sanatçıya ilham kaynağı olmuş efsanevi ismi Kurtis Blow 9 Ekim Cumartesi gecesi hayranlarıyla ilk kez buluşuyor. Kurtis Blow, R&B ve Hip Hop müziğin öncü isimlerini İstanbullu müzikseverler ile buluşturacak olan The Hall’un  sezonda hizmet verecek yeni sahnesi BOOTY’de sahne alacak

Blues festivali başlıyor!

Efes Pilsen Blues Festival, bu yıl 1 Ekim-7 Kasım günleri arasında gerçekleşecek. 20 şehri kapsayan festival, Denizli’de başlayıp İstanbul’da bitecek. Organizasyon kapsamında blues müziğin dünyaca ünlü isimleri Kenny Neal, Mitch Woods&His Rocket 88s ve Samuel James de sahneye çıkacak.

İstanbul Resitalleri

1 Ekim 2010 - 9 Haziran 2011 tarihleri arasında Mustafa Kemal Merkezi’nde (MKM) gerçekleşecek İstanbul Resitalleri, sanatseverleri müziğe davet ediyor.

2009-2010 sezonunun, Chopin’in 200. doğum yıldönümü nedeniyle Chopin Sezonu olarak adlandırıldığı resitaller çerçevesinde Amerika’nın en önemli piyano virtüözlerinden Ian Hobson’dan, bir pop star kadar hayranı olan Peter Jablonski’ye, Paul Galbraith’ten Iddo Bar-Shai’a kadar pek çok önemli sanatçı sahne aldı.

Yeni sezon da ise açılış konseri, “Günümüzün en büyük Rachmaninoff¹ hocası” olarak bilinen Rustem Hayroudinoff’la başlayacak.

Uluslar Arası İstanbul Klasik Müzik Festivali

 

Klasik müziğin dahi prensi” olarak anılan Maksim Mrvica 17 Ekim’de Aya İrini’de

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nın katkılarıyla düzenlenen Uluslararası İstanbul Klasik Müzik Festivali, 16-20 Ekim tarihlerinde İstanbul Aya Irini Müzesi’nde gerçekleştirilecek. Festival kapsamında Avrupa ve Amerika’nın önde gelen klasik müzik gruplarına yer verilirken, düzenlenecek alternatif etkinliklerle de toplumun klasik müzik ile yakından içsel bir bağ kurmasına katkı verilecek.

 

16 Ekim 2010’da Amerika’nın önde gelen dörtlülerinden Quartet San Fransisco ile başlayacak olan festivalde 17 Ekim’de dünyanın en önemli piyanistlerinden kabul edilen ve “klasik müziğin dahi prensi” olarak anılan Maksim Mrvica, 1997’de “Titanic” filmine yaptıkları müzikler nedeniyle tüm dünyada şöhrete ulaşan I Salonisti, klasik müziğin altın kızları Ahn Trio yer alacak. Festivalin bir diğer sürprizi ise Beatles’ın “Yesterday” isimli şarkısı gibi birçok eseri Mozart’ın tarzıyla çalan ve Avrupa’nın önde gelen piyanistlerinden biri kabul edilen Galina Vracheva. Sezon takvimini http://www.istanbulrecitals.com/1011/sezon/takvim.html adresinden takip edebilir; biletleri Biletix’ten alabilirsiniz.

  Hasan Yükselir - Cengiz Özkan Almanya – Rödermark’ta

Ünlü müzisyen Hasan Yükselir 14 Ekim günü “Almaya’ya Göçün 50. Yılı” temalı konserde Cengiz Özkan’la birlikte sahnede olacak.  “Üç Tel Bir Ömür” ismindeki konser Rödermark şehrinde düzenlenecek olup adres şu şekildedir: Kulturhalle Rödermark, Dieburgerstr.27  63322  Rödermark (Ober-Roden)

Nil, iklim değişikliği ile mücadele için söyleyecek!

Suada Club, WWF-Türkiye’nin iklim değişikliğiyle mücadele çalışmalarına dikkat çekmek amacıyla, 15 Ekim’de Nil Karaibrahimgil konserine ev sahipliği yapacak.

Konserin tüm geliri Su Entertainment Group’un da desteklediği WWF-Türkiye’nin iklim değişikliğiyle mücadele çalışmalarına bağışlanacak.

Nil Karaibrahimgil çağımızın en büyük sorunlarından biri olan iklim değişikliği konusunda tüm Türkiye’ye mesaj yollayacak. Bu özel etkinliğin önemini vurgulamak için kamera karşısına geçerek mesaj veren bir fotoğraf çekimi gerçekleştiren Nil Karaibrahimgil, iklim değişikliği mücadelesini destekleyen farklı bir sahne kostümü ile sahne almaya hazırlanıyor.

Türkiye’de 35 yıldır doğa koruma çalışmalarının merkezinde bulunan WWF-Türkiye küresel iklim değişikliğiyle mücadele ve iklim değişikliğine uyum konusunda kamuoyunu bilinçlendirmeye, katılımı sağlamaya ve karar vericileri etkilemeye yönelik çalışmalarda bulunuyor.

WWF-Türkiye, Su Entertainment Group ve Nil Karaibrahimgil herkesi yaşayan bir Türkiye için iklim değişikliğiyle mücadeleye destek olmaya çağırıyor.

 

Akbank Caz Festivali 20’nci Yaşını Kutluyor!

 

Türkiye’nin en uzun soluklu festivallerinden biri olan ve bu yıl 20’nci yaşını kutlayan Akbank Caz Festivali, 23 Eylül-12 Ekim 2010 arasında gerçekleştirilecek.

Caz tutkunlarının her yıl heyecanla beklediği Akbank 20. Caz Festivali, dünyanın önde gelen caz müzisyenlerini ağırlayacak. 20’nci yılında 20 gün boyunca dünyanın önde gelen saygın caz müzisyenlerini ağırlayacak olan Festival, zengin konser programı, film gösterimleri, atölye çalışmaları ve panellerin yanı sıra;  yenilenen logosu, Festival’in 20 yıllık öyküsünü konu alan belgesel, kitap ve compilation albüm cd’siyle yeni yaşını kutluyor.  Okay Temiz 3+1 Project, İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions, Burhan Öçal & Jamaaladeen Tacuma gibi farklı projelerin yanı sıra Nils Petter Molvaer, International Composers Pool Orchestra, Wax Tailor, Graham Haynes/Hardedge gibi caz müziğin başarılı isimleri, festival boyunca Babylon sahnesine konuk olacak. www.akbanksanat.com ve www.akbankcaz.com adreslerinden festival hakkında detaylı bilgiye sahip olabilir; biletleri Biletix’ten temin edebilirsiniz.

 

 

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.