300'ü Aşkın Sanatçı 25 Farklı Etkinlik

Sosyal Ağlarda Paylaş:

İstanbul Kültür Sanat Vakfının (İKSV) düzenlediği 18. İstanbul Caz Festivali, 30 Haziran akşamı yapılacak açılış töreniyle başlayacak…

İKSV'den yapılan açıklamaya göre, “Caz Kalpli İstanbul” temasıyla düzenlenen 18. İstanbul Caz Festivali, 19 Temmuz'a kadar, aralarında Paul Simon, Herbie Hancock, Marcus Miller, Jamie Cullum, Natalie Cole, Randy Crawford ve Amadou & Mariam gibi dünyaca ünlü isimlerin bulunduğu 300'ü aşkın yerli ve yabancı sanatçıyı 25 farklı etkinlik mekanında ağırlayacak.

Festival, 30 Haziran Perşembe akşamı The Marmara Esma Sultan'daki açılış töreniyle başlayacak. Festival, 1 Temmuz Cuma akşamı iki ayrı mekandaki konserlerin ardından 2 Temmuz Cumartesi akşamı, geçen yıl ilki düzenlenen ve büyük ilgi gören “Tünel Şenliği”nin ikincisinde Tünel ve Galata bölgelerinde “festival içinde festival” yaratacak.

İstanbul Caz Festivali'nde 1 Temmuz Cuma akşamı Aya İrini Müzesi'ndeki “Ustalarla Buluşma” serisinin bu yılki konukları, ünlü perküsyoncu Mısırlı Ahmet, klasik Hint müziği ve caz dünyasının önemli isimlerinden, tabla üstadı Zakir Hussain ve Hint klasik müziğinin en genç ustalarından kabul edilen sitar virtüozu Niladri Kumar olacak.

İstanbul Caz Festivali, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Tünel'i bir şenlik alanına çevirecek. Festivalin ilk hafta sonunda, 2 Temmuz Cumartesi akşamı düzenlenen ''Tünel Şenliği'' ile festival, kentin kültür-sanat yaşamının nabzının attığı Beyoğlu, Tünel, Asmalımescit, Şişhane ve Galata bölgesinde bir kez daha ''festival içinde festival'' yaratacak

Festival takvimine http://www.iksv.org/tr adresinden ulaşabilirsiniz...

 

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.