16'sında Dünya Starı

Sosyal Ağlarda Paylaş:

Müzik dünyası, video paylaşım sitesi Youtube’a koyduğu videolarla ünlenen ve Amerikan Müzik Ödülleri’nde “Yılın Sanatçısı” da dahil olmak üzere 4 dalda ödül alan 16 yaşındaki Justin Bieber’ı konuşuyor.

Bir bebeği andıran yüz hatları, ergenlik çağında olmasından dolayı çatlayan sesi ve “havalı” tavırlarıyla milyonlarca genç kızı peşinden koşturan Bieber, ünlü prodüktör Scooter Braun’un keşfetmesiyle bir anda ünlü oldu. Yalnızca üç sene içinde dünyanın sayılı yıldızlarından biri oldu.

Justin Bieber bugün dünyanın en çok tanınan internet ünlüsü… Tam bir internet mucizesi…

Okul dışında kalan vaktinde kendi kendine piyano, gitar ve trompet çalmayı öğrenen şarkıcı, henüz 13 yaşındayken katıldığı bir yerel müzik yarışmasında ikinci oldu. Yarışmada R&B yıldızı Ne-Yo’nun “So Sick” parçasını seslendiren Bieber’ın büyük bir ilgiyle karşı karşıya kaldığını gören annesi, görüntülerini Youtube’a yükleyerek oğlunun hayatını değiştirdi.

Tam o günlerde “farklı sanatçı” arayışlarına giren ünlü müzik prodüktörü Scooter Braun, Bieber ve annesini ikna ederek ABD’ye getirdi. Braun’un ortağı dünyaca ünlü R&B yıldızı Usher’ın da dikkatini çeken genç yıldız, 2008’de müzik şirketi Island Records’la anlaşma imzaladı. İlk single’ı “One Time”ı 2009’da çıkaran şarkıcı, Billboard Dergisi’nin müzik listelerinde 17 numaraya kadar yükseldi. Ardından 17 Kasım 2009’da ilk albümü “My World”ü çıkaran Bieber, bu kez uzun süre müzik listelerinin üst sıralarında kalmayı başardı.

OBAMA’YA ŞARKI SÖYLEDİ

Justin Bieber, 20 Aralık 2009’da Beyaz Saray’da ABD Başkanı Barack Obama ve eşi Michelle Obama için Stevie Wonder’ın “Someday at Christmas” parçasını seslendirdi. Bieber, bu yılın başında çıkardığı “Baby” adlı ‘single’ıyla da Amerikan müzik listelerinde 5 numaraya kadar yükseldi.

Google gibi arama motorlarında adı en çok aranan şarkıcı olarak da tarihe geçen Bieber Twitter'ın da en gözde kullanıcılarından biri ve kendisini 6 milyondan fazla kişi takip ediyor.    

KAVGA ÇIKTI KONSERİNİ İPTAL ETTİ

Bir anda dünya çapında bir üne kavuşan Bieber, zaman zaman bu durumun sıkıntısını da çekiyor. İlk albümünün tanıtım turları için geçtiğimiz yıl New York’ta sahneye çıkan sanatçı, kendisini daha yakından izlemek isteyen hayranları arasında çıkan kavga sebebiyle konserini iptal etmek zorunda kalmıştı. Bieber’ın geçtiğimiz nisan ayında Avustralya’da vermesi beklenen konseri de, kız hayranları arasında çıkan kavgadan dolayı iptal edilmişti.

Justin Bieber 2010 Amerikan Müzik Ödülleri Töreninde ödül alırken (sol fotoğraf), kendisine büyük destek veren Usher'la (orta fotoğraf) ve törende sahne aldığı sırada...

ÖDÜLLERE DAMGA VURDU

1994 Statford Kanada doğumlu olan Justin Bieber, 2010 Amerikan Müzik Ödülleri’nde“Yılın Sanatçısı”, “Yılın Pop/Rock Albümü”, “Yılın En İyi Çıkış Yapan Sanatçısı” ve “Yılın En İyi Pop/Rock Erkek Sanatçısı” ödüllerini;  2010 MTV Video Müzik Ödülleri “En İyi Yeni Sanatçı” ve MTV Avrupa Müzik Ödülleri “Yılın Erkek Sanatçısı” ödüllerini kazandı.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Müyorbir'e aittir.